Upięcia zasłon


Elementy dekoracyjne zasłon, upięcia zasłon.

Zasłona sama w sobie jest elementem dekoracyjnym. Swoją fakturą, wzorem tworzy styl wnętrza, a upięta potrafi kompletnie zmienić jego klimat.

Oprócz stałego zapięcia zasłon możemy wybrać elementy dekoracyjne przeznaczone do ich upinania bądź po prostu – ozdoby.

Zapięcia różnią się kolorem, materiałem i oczywiście co najistotniejsze – stylem. Należy pamiętać, że ta niepozorna ozdoba firany ma tak naprawdę niezwykle ważne znaczenie, stanowi jak odbierana będzie aranżacja, czy stylistycznie wpasuje się do wnętrza czy też w przemyślany sposób z nim się skontrastuje. Np. Zasłona we wnętrzu w stylu klasycznym upięta elementem w stylu orientalizującym sprawia, że styl wnętrza nabiera nieco innego wydźwięku.

Wzorów na rynku jest mnóstwo,od drewnianych kółek, pasków po sznury z ozdobnymi frędzlami. Mogą to być pasy wykonane z tego samego materiału co zasłona, może to być przymocowany do ściany ozdobny haczyk, który będzie trzymał zasłonę.

Takie dekoracyjne upięcie możemy nawet zrobić sami z różnych elementów, które znajdziemy w domu. Mogą to być koraliki nawleczone na grubszą nitkę, może to być jakaś wstążka, klips, apaszka, szersza bransoleta a nawet zwykły szary sznurek idealnie pasujący do wnętrz w stylu ekologicznym. Sposobów jest mnóstwo, ogranicza tu nas tylko nasza własna wyobraźnia.