FOTOTAPETA – DOSKONAŁA ALTERNATYWA DLA MALOWANIA ŚCIAN


Ogromny wybór fototapet, ich dostępność oraz zróżnicowanie zarówno pod kątem wzorów, faktur, jak też jakości stwarza niemal nieograniczone możliwości aranżacyjne. Dzięki tego rodzaju dekoracjom osiągniemy zaskakujący efekt wizualny i nowy wymiar wnętrza.

Fototapety są doskonałym rozwiązaniem dla tych, którzy chcą nadać wnętrzu oryginalnego, mocnego akcentu. Ich efektowność skupia na sobie całą uwagę i przyciąga wzrok. Nieco bezpieczniejszym i uniwersalnym rozwiązaniem są tapety na ścianę. Dobrze dobrane sprawią, że wnętrze będzie wyglądało estetycznie i spójnie. Wtedy mamy większą dowolność, by wyróżniającym elementem były meble lub dekoracyjne dodatki.

FOTOTAPETA JAKO AKCENT

Zastosowanie fototapety w monotonnym wnętrzu sprawi, że nabierze ono głębi i charakteru. Należy jednak pamiętać, by fototapeta zajmowała jedynie część pomieszczenia. Dzięki temu unikniemy przytłoczenia osiągając jednocześnie interesujący efekt wizualny. Taka dekoracja ścienna może być również zastosowana w każdym pomieszczeniu. Doskonale sprawdzi się zarówno w łazience, jak też nad blatem w kuchni, czy w korytarzu. Nowoczesne fototapety są bowiem odporne na wilgoć. Jeżeli wybierzemy panoramiczne wzory o odpowiedniej perspektywie możemy optycznie powiększyć pomieszczenie.

NIEOGRANICZONE MOŻLIWOŚCI ARANŻACJI WNĘTRZ

Nieskończona liczba wzorów, kolorów, motywów sprawia, że każda aranżacja wnętrza z fototapetą w roli głównej jest oryginalna i stylowa. Możemy wybrać fototapetę podkreślającą charakter wnętrza lub kierować się zasadą kontrastu. Doskonałym pomysłem jest zastosowanie fototapet nie tylko na ścianach, ale również jako dekoracja drzwi, mebli, sufitu. Spośród dostępnych wzorów możemy wybrać takie, które idealnie skomponują się z pomieszczeniem. Istnieje także możliwość stworzenia własnej fototapety na podstawie fotografii.

Nasi projektanci z salonu SecretArt w Warszawie pomogą w doborze optymalnych rozwiązań.