Tapety do sypialni


Tapety do sypialni

Wybierając tapety do sypialni musimy się zastanowić oczywiście w jakim stylu chcemy ją urządzić.
Bardzo duże znaczenie ma też wielkość pomieszczenia i jego nasłonecznienie.
W większości przypadków planujemy umieścić tapetę za zagłówkiem łóżka i jest to dobre rozwiązanie. Należy jednak pamiętać, że w takich przypadkach tapeta staje się zazwyczaj centralnym punktem sypialni i to ona dyktuje tu warunki.
Jeżeli więc zdecydujemy się na tapetę w mocnym kolorze lub wzorze, reszta dodatków powinna być bardziej subtelna. Wyjątkiem mogą być sypialnie w ciemnym buduarowym charakterze, gdzie raczej wskazane są nieco cięższe, welurowe tapety, zasłony, baldachimy. W takich aranżacjach wręcz wskazane są elementy mocno dekoracyjne, i dotyczy to również mebli i oświetlenia.
W nowoczesnych sypialniach spotykamy raczej lekkie, jasne kompozycje. Najczęściej są to odcienie szarości, beżu lub bieli. Tapeta w takim pomieszczeniu, nie wyróżnia się znacząco na tle innych przedmiotów i mebli. Jeśli pojawiają się jakieś wzory to są to raczej delikatne pasy lub wzory geometryczne.

Jeżeli nie lubimy takich jednolitych pomieszczeń warto zwrócić uwagę na tapety z elementami nadruków roślinnych. Bardzo interesująco wyglądają bowiem niepozornie wyglądające gałęzie, liście lub nawet kwiaty.
Do sypialni polecam również tapety z lekkim połyskiem, które dzięki odpowiedniemu oświetleniu wprowadzają do pomieszczenia intrygujący nastrój.
Podobny rezultat uzyskamy stosując tapety z nadrukiem 3D.
Należy pamiętać, że sypialnia jest miejscem wyjątkowo prywatnym i intymnym. Zachęcamy więc do wybierania rozwiązań niestandardowych i bliskich naszym upodobaniom.